| Material | LDPE |
| Capacity | 1L |
| Neck Type | Wide Neck |
| Bottle Type | Wash Bottle |
| Graduations | No |
| Dimensions | 90 x 202mm |
| Diameter | 90mm |
| Lid Colour | White |
| Length | 202mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.