| Battery Type | AA |
| Battery Life | 105 h |
| Dimensions | 36.72 x 48.96mm |
| Display Size | 2.5in |
| Display Type | LCD |
| IP Rating | IP40 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Model Number | ULD-410-EUR |
| Weight | 235g |
| Resolution | 240 x 320 pixels |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.