| Maximum Sound Level | 130dB |
| Minimum Sound Level | 30dB |
| Resolution | 0.1 dB |
| Weighting | A, C, Z |
| Display Type | LCD |
| Battery Type | NEDA 1604 |
| Data Logging | No |
| Maximum Frequency | 8kHz |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Frequency | 31.5 Hz |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.