| Maximum Sound Level | 130dB |
| Minimum Sound Level | 35dB |
| Resolution | 0.1 dB |
| Accuracy Class | ANSI S1.4 Type 2, IEC 651 Type 2 |
| Weighting | A, C |
| Display Type | LCD |
| Battery Type | 9V |
| Maximum Frequency | 8kHz |
| Minimum Frequency | 31.5 Hz |
| Model Number p | SM 10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.