| Sound Output | 114dB |
| Frequency | 1kHz |
| Accuracy | ±0.6 dB |
| Microphone Size | 1/2in |
| Battery Life | 2 yr |
| Battery Type | AAA x 2 |
| Model Number p | CEL-120 |
| Model Number (p) | CEL-120 |
| Weight | 85g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.