| Product Group | Transmission Drills |
| Drilling Capacity | 40mm |
| Guide Capacity | M24 |
| Base Dimensions | 730x500mm |
| Motor Power | 1.5KW |
| Operation Type | With Gearbox |
| Cooling Pump Power | 100 W |
| Spindle Connection | MK4 |
| Spindle Movement / Stroke | 150mm |
| Distance Between Spindle-Table | 860mm |
| Distance Between Shaft-Base | 1185mm |
| Column Diameter | 115mm |
| Speed | 65-2000dev / min |
| Stage | 2 (Variable Speed ??Control) |
| Table Dimensions | 560x560mm |
| Machine Dimensions (LxWxH) | 960x675x2030mm |
| Net Weight | 350Kg |
<p> Vario speed setting <br /> Digital speed indicator <br /> Visor with switch mechanism in accordance with CE norms <br /> Tapping mode <br /> 360 ° rotating table <br /> Lighting <br /> Cooling system < / p> <p> <strong> MADE IN TAIWAN <br /> </strong> </p> <br \> Package Contents: Tool <br />
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.