| Power | 750 Watt |
| Width | 600 mm |
| Height | 990 mm |
| Depth | 340 mm |
| Weight | 28,5 kg |
| No Load Speed rpm | 1450 dev/dk |
| Sound Pressure | 87 dB(A) |
| Size Base plate | 280 mm |
EDP750 Column Drill 750 W offers millimetric drilling thanks to its column system.<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.