| Welder Type | Arc Welder |
| Supply Voltage | 230V |
| Output Current | 10 → 160A |
| Maximum Electrode Size | 4mm |
| Weight | 4.5kg |
| Output Voltage | 63V |
| Minimum Electrode Size | 2.5mm |
| Model Number | ARC021RS |
| Plug Type | Type F - Schuko plug |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.