| Model Number | TCP S |
| Power Type | Electric |
| Type | Soldering Iron |
| Wattage | 50W |
| Input Voltage | 24V |
| Plug Type | 3 Pin |
| Tip Series | LT |
| For Use With | WTCP51 Soldering Station |
| Soldering Tip Temperature | +370°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.