| Model Number | RT80 |
| Power Type | Electric |
| Type | Soldering Iron |
| Wattage | 80W |
| Input Voltage | 24V |
| Tip Series | 842 |
| For Use With | RDS80 Station |
| Soldering Tip Temperature | 280°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.