| Model Number | XS25 |
| Power Type | Electric |
| Type | Soldering Iron |
| Wattage | 25W |
| Input Voltage | 230V |
| Plug Type | Type F - Schuko plug |
| For Use With | XS25 Soldering Iron |
| Series | XS |
| Soldering Tip Temperature | 420°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.