| Model Number | S48E470 |
| Power Type | Electric |
| Type | Soldering Iron |
| Wattage | 18W |
| Input Voltage | 230V |
| Plug Type | Type F - Schuko plug |
| For Use With | CS18 Soldering Iron |
| Series | CS18 |
| Soldering Tip Temperature | 390°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.