| Model Number | WSW SAC M1 |
| Wire Diameter | 1.6mm |
| Percent Lead | 0% |
| Product Form | Wire |
| Melting Point | 217-221°C |
| Percent Silver | 3% |
| Percent Tin | 96.5% |
| Product Weight | 500g |
| Percent Copper | 0.5% |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.