| Sandpaper Type | Sanding Belt |
| Abrasive Material | Aluminium Oxide |
| Grit Size | 60 |
| Grit Size | P60 |
| Grade | Medium |
| Grade | Medium |
| Length | 610mm |
| Length | 610mm |
| Width | 100mm |
| Width | 100mm |
| Number of Belts | 5 |
| Series | 9401, 9403, 9404, 9924DB Steel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.