| Disc Type | Grinding Disc |
| Disc Diameter | 115mm |
| Thickness | 7mm |
| Abrasive Material | Zirconium |
| Grit Size | P24 |
| Number in Pack | 5 |
| Maximum Safe Speed | 13300rpm |
| Series | Grinding Disc |
| Model | Norzon |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.