| Disc Type | Cutting Disc |
| Disc Diameter | 77mm |
| Thickness | 2mm |
| Abrasive Material | Carbide |
| Bore Size | 11.1mm |
| Application | Cutting |
| Series | DSM500 |
| Material Cut | Fiberboard, Laminates, Plasterboard, Plastic, Plexiglass, Vinyl, Wood |
| Model | 2615S500JB |
| Disc Shape | Round |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.