| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | 1/2 in |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Maximum Torque - Releasing | 330Nm |
| Number of Batteries Supplied | 0 |
| Speed | 2400rpm |
| Weight | 1.5kg |
| Model Number | DTW181 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.