| Voltage Rating | 18V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Maximum Torque - Releasing | 1396Nm |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Number of Batteries Supplied | 2 |
| Battery Capacity | 5Ah |
| Weight | 3.5kg |
| Model Number | DCF900 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.