| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | 1/2 in |
| Impact Rate | 2500 1/min |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Maximum Torque - Releasing | 406Nm |
| Maximum Torque - Fastening | 406Nm |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Number of Batteries Supplied | 2 |
| Battery Capacity | 5Ah |
| Model Number | DCF921P2T |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.