| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | M8-M18 |
| Impact Rate | 3800bpm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Maximum Torque - Releasing | 560Nm |
| Maximum Torque - Fastening | 330Nm |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Battery Capacity | 4Ah |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.