| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | M14 - M24 |
| Impact Rate | 2600bpm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Maximum Torque - Releasing | 1600Nm |
| Maximum Torque - Fastening | 1000Nm |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Battery Capacity | 5.5Ah |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.