| Width | 36,7 cm |
| Height | 12,3 cm |
| Depth | 40,1 cm |
| Weight | 2,8 kg |
| Impact Power | 2,7 J |
| Number of Revolutions | 0-930 dev/dk |
| Number of Impacts | 0-4200 darbe/dk |
| Tip Housing | SDS+ |
| Power | 790 Watt |
Bosch Hammer Drill GBH 2-24 DRE 790 W<br>Bosch Hammer Drill GBH 2-24 DRE, with its 790 Watt motor power, is among the products with high performance among power tools .<br>Package Included Plastic case, 5 drill bits, Murc <br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.