| Grinder Type | Angle Grinder |
| Disc Size | 115mm |
| Speed | 10000rpm |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Voltage Rating | 18V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Weight | 2.3kg |
| Plug Type | Type G - British 3-pin |
| Length | 317.5mm |
| Model Number | DGA452Z |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.