| Grinder Type | Die Grinder |
| Speed | 25000rpm |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Voltage Rating | 18V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Weight | 2kg |
| Model Number | BGD800Z |
| Collet Size | 6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.