| Power | 18 w |
| Width | 12.4 cm |
| Height | 39.2 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 1.2 kg |
| No Load Speed | 8500 Dev/min |
| Shaft Lock | Yes |
| Disk Size | 115mm |
| Shaft Diameter | 115mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.