| Grinder Type | Angle Grinder |
| Disc Size | 125mm |
| Speed | 2800 → 11500rpm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Voltage Rating | 230V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Wattage | 1300W |
| Plug Type | Euro Plug |
| Model Number | CG 13-125 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.