| Grinder Type | Angle Grinder |
| Disc Size | 125mm |
| Speed | 11000rpm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Voltage Rating | 230V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Wattage | 900W |
| Weight | 2.1kg |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Length | 280mm |
| Model Number | GWX 9-125 S |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.