| Power | 750 Watt |
| Width | 100 mm |
| Height | 270 mm |
| Weight | 2,52 kg |
| No Load Speed | 0-11000 dev/dk |
| Shaft Lock | Yes |
| Yan Sap | Yes |
| Disk Size | 115 mm |
Bosch Angle Grinder GWS 750 w GWS750-115<br>Grinders, also known as spiral or monster, and used for a series of processes from cutting to grinding and polishing , are designed in different disc sizes and motor power according to the usage area.<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.