| Grinder Type | Die Grinder |
| Disc Size | 25 mm, 50 mm |
| Speed | 24000rpm |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Voltage Rating | 18V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Wattage | 700W |
| Number of Batteries | 1 |
| Model Number | GGS 18V-20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.