| Type | Hot Melt |
| Glue Stick Size | 12mm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Plug Type | Type G - British 3-pin |
| Model | Tec810 |
| Flow Rate | 2kg/h |
| Heater Power | 250W |
| Voltage Rating | 230V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.