| Electric Screwdriver Type | Electric Torque Screwdriver |
| Torque Range | 0.1 → 0.55Nm |
| Speed | 1000rpm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Voltage Rating | 240V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Power Supply Included | No |
| Weight | 380g |
| Model Number | 280-CL-4000 |
| Chuck Type | 1/4" Hex |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.