| Electric Screwdriver Type | Electric Screwdriver |
| Torque Range | 2.5 → 5Nm |
| Speed | 360rpm |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Voltage Rating | 3.6V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Plug Type | USB |
| Battery Capacity | 1.5Ah |
| Weight | 310g |
| Model Number | GO |
| Battery Type | Li-ion |
| Chuck Type | 1/4" Hex |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.