| Electric Screwdriver Type | Electric Screwdriver |
| Torque Range | 0.5 → 2.5Nm |
| Speed | 700rpm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Push Start | Yes |
| Voltage Rating | 30V dc |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Lever Start | Yes |
| Brushless Motor | No |
| Model Number | ASA-6800 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.