| Power | 1300w |
| Colour | |
| Material | Plastic |
| Width | 26cm |
| Height | 24cm |
| Depth | 16cm |
| Weight | 4 kg |
| No Load Speed rpm | 4500 |
| Blade Diameter | 160mm |
| Depth of Cut | |
| Cutting Depth Wood |
1.659 TL<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.