| Saw Type | Jigsaw |
| Corded/Cordless | Corded |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Maximum Speed | 2800rpm |
| Model Number | 4350FCT |
| Plug Type | Type G - British 3-pin |
| Voltage Rating | 240V |
| Weight | 5.7kg |
| Stroke Length | 1in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.