| Saw Type | Band Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Cutting Depth | 63 mm |
| Voltage Rating | 18V |
| Series | DCS371N |
| Weight | 3.9kg |
| Battery Type | Body Only |
| Length | 385mm |
| Height | 280mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.