| Saw Type | Table Saw |
| Corded/Cordless | Corded |
| Arbor Diameter | 30mm |
| Blade Diameter | 305mm |
| Cutting Depth | 51 mm |
| Model Number | GTM 12 JL |
| Voltage Rating | 240V |
| Series | GTM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.