| Saw Type | Plunge Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Arbor Diameter | 20mm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Blade Diameter | 40mm |
| Cutting Depth | 32 mm, 46 mm, 52 mm |
| Model Number | GKT 18V-52 GC |
| Voltage Rating | 18V |
| Series | GKT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.