| Saw Type | Hand-Held Circular Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Arbor Diameter | 30mm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Blade Diameter | 190mm |
| Cutting Depth | 49.5 mm, 70 mm |
| Model Number | GKS 18V-68 C |
| Voltage Rating | 18V |
| Series | GKS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.