| Saw Type | Mitre Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Blade Diameter | 216mm |
| Cutting Depth | 270 mm |
| Model Number | GCM 18V-216 |
| Voltage Rating | 18V |
| Series | GCM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.