| Saw Type | Circular Saw |
| Corded/Cordless | Corded |
| Arbor Diameter | 25mm |
| Blade Diameter | 305mm |
| Cutting Depth | 158 mm |
| Model Number | GCD 12 JL |
| Voltage Rating | 110V |
| Series | GCD |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.