| Flow | 1,5 AH |
| Power | 12 Volt |
| model | ST SCH121S2K |
| Weight | 1,0 kg |
| No Load Speed rpm | 0-1500 dev/dk |
| Torque | 26 Nm |
| Mandren | 10 mm |
| Chuck Type | Automatic |
The Stanley Cordless Impact Driver Lion ST SCH121S2K 12V 1.5 AH has a drilling capacity of 10 mm in metal objects, 20 mm in wooden objects and 8 mm in concrete. The product is 12 volts in terms of power and can be used in metal and wooden materials ... More<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.