| Drill Type | SDS Drill |
| Voltage Rating | 230V |
| Corded/Cordless | Corded |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Chuck Type | SDS Plus |
| Orientation | Straight |
| Weight | 2.6kg |
| Wattage | 800W |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Model Number | D25133K |
| Drilling Capacity (Wood) | 30 mm |
| Drilling Capacity (Metal) | 13 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.