| Power | 600 Watt |
| model | Impact Drills |
| Width | 240 mm |
| Height | 70 mm |
| Depth | 280 mm |
| Weight | 1,7 kg |
| No Load Speed rpm | 0-2600 dev/dk |
| Mandren | 10 mm |
| Chuck Type | Automatic |
| Drilling Capacity Metal | 10 mm |
Bosch Impact Drill GBM10RE 600 W<br>Bosch Impact Drill, with its compact structure for optimum use, 600 watts of power and low weight, provides you with extra comfort while doing your renovations. You can easily perform all your drilling and screwing operations on wooden and metal surfaces.<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.