| Drill Type | Drill Driver |
| Voltage Rating | 12V |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Capacity | 3Ah |
| Series | GSR |
| Orientation | Straight |
| Charger Supplied | Yes |
| Number of Batteries | 2 |
| Max Speed | 1750rpm |
| Weight | 0.75kg |
| Speed | 0 → 460 / 0 → 1750rpm |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Model Number | GSR 12V-35 |
| Drilling Capacity Metal | 10 mm |
| Drilling Capacity Wood | 32 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.