| Flow | 18 years |
| Power | 18 w |
| Width | 14.7 cm |
| Height | 43.8 cm |
| Depth | 39.1 cm |
| Weight | 1.6 kg |
| No Load Speed rpm | 0-1800 |
| Impact Rate | 20+1 |
| Torque | 55 N/m |
| Electronic Speed Adjustment | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.