| Shank Type | Plain |
| Cut Length | 19mm |
| Cutter Diameter | 7mm |
| Number Of Flutes | 3 |
| Material | Micrograin Carbide |
| Overall Length | 63 mm |
| Shank Diameter | 8 mm |
| Diameter Tolerance | h10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.