| Shank Type | Plain |
| Cut Length | 12mm |
| Cutter Diameter | 3mm |
| Number Of Flutes | 2 |
| Material | Micrograin Carbide |
| Overall Length | 38 mm |
| Shank Diameter | 3 mm |
| Diameter Tolerance | h10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.