| Shank Type | Plain |
| Cut Length | 13mm |
| Cutter Diameter | 3/16in |
| Number Of Flutes | 2 |
| Material | HSS-E-PM |
| Overall Length | 57 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Diameter Tolerance | e8 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.