| Product Group | Wood Cutting Chainsaw Gasoline |
| Guide Width | 450mm |
| Engine | 2-Stroke Gasoline |
| Motor Power (kW-Hp) | 46 CC / 2.0 kW - 2.7 Hp |
| Engine Speed ??(RPM) | 11.000 RPM |
| Machete | 45cm with roller |
| Chain Size | .325 \"- 36 Teeth - 1.5 mm |
| Usable Engine Oil | Dolmar 2-stroke engine oil |
| Usable File | Dolmar chain file 4.8cm-3/16\" |
| Operation Mode | Drawstring System |
| Weight | 6kg |
<p> The chainsaw can be used for cutting and pruning trees in your garden and field . Our gasoline-powered model has a 2-stroke engine, work is done with a rope pull. Follow the rules in terms of occupational health and safety. </p> <p> <iframe allowfullscreen = \"\" frameborder = \"0\" height = \"315\" src = \"https://www.youtube.com/embed/S-t_9wOaFrw\" width = \"560\"> </iframe> </p> <br \> Package Contents: - User Manual <br /> - 45 cm Bar <br /> - .325 \"36 Teeth Chain <br /> - Tool Tools <br />
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.